Klára Hlušičková

Narozena: 25. 9. 1990

Zájmy: zpěv, tanec, herectví, režie, choreografie, přátelé a rodina, cestování, únikové hry, fotomodelingu.


Klára se narodila roku 1990 ve Varnsdorfu.

Narodila se do rodiny, která vždy ráda zpívala a k hudbě měla pozitivní vztah, který Klára převzala od nich. Proto se, už na základní škole, stala členem sboru Čtyřlístek, který navštěvovala ještě dva roky po ukončení základní školy.

Hned v prvním ročníku na Obchodní akademii v Rumburku, začala chodit na sólový zpěv do místní ZUŠ, kde se aktivně věnovala sólovému zpěvu, pod vedením Kláry Brábníkové. V té době začala navštěvovat i ochotnické divadlo Hraničář a stala se členkou taneční skupiny. Díky všem svým zájmu se rozhodla, ve čtvrtém ročníku na Obchodní akademii, zkusit štěstí v Praze na Mezinárodní konzervatoři, kde jí v roce 2010 přijali a nastoupila do prvního ročníku obor muzikál.

Na konzervatoři pod hlasovým vedením paní Jany Novákové, měla možnost také spolupracovat například s Lumírem Olšovským, Daliborem Gondíkem, Otakarem Brouskem ml., Galou Macků, Zdeňkem Pileckým. Spolupracovala na muzikálech Sugar (Někdo to rád horké), Chicago, Kocourek Modroočko.

V roce 2015 se stala členkou divadelního spolku Hudilas z. s., její první role byla chůva v muzikálu Modrá krev. Během této spolupráce dostala nabídku stát se choreografkou a spolurežisérkou dalšího muzikálu Za Komínem, kde krom jiného ztvárnila roli kočky Bačkory. Od té doby působí jako součást vedení Hudilas z.s. a také jako „dvorní choreograf“. V muzikálu Kocour v botách se představila v roli kuchařky Colette.

V současné době pracuje jako školitelka v nebankovní společnosti, ale jak ráda říká, její život začíná až po práci právě v Hudilasu.