fbpx

Narozen: 14. 11. 1971 v Benešově.

Povolání: Pedagog

Zájmy: Pedagogika, herectví, zpěv


První divadelní zkušenosti získal v Divadle Jaroslava Průchy - Kladno. Během studií na konzervatoři ztvárnil role Paolina v Paisiellově opeře La bella molinara  a Bastiena v Mozartově opeře Bastien a Bastienka, koncertně ve Smetanových operách jako Vašek v Prodané nevěstě a Setník Warneman v Braniborech v Čechách.

Absolvoval konzervatoř v Teplicích ve třídě prof. P. Matuszka. Po absolvování konzervatoře působil převážně koncertně. Za zmínku stojí spolupráce s festivalem Hudební léto na Hluboké a s Agenturou Sinfonie a Jihočeskou komorní filharmonií, kde se představil jako W. A. Mozart v představení Viva Mozart a Bastien v opeře Bastien a Bastienka.

V letech 1998 až 2011 byl ředitelem a majitelem Umělecké agentury Classic, která spolupracovala s umělci vokálními, instrumentálními i činoherními a vydala CD s Českou mší vánoční a CD s áriemi a duety z představení Viva Mozart.

V repertoáru má postavy operní (Titus - La clemenza di Tito, W. A. Mozart; Tamino – Die Zauberflöte, W. A. Mozart; Conte Almaviva – Il Barbiere di Seviglia, G. Paisiello; Faust – Faust a Markéta, Ch. Gounod), operetní (Celesten, F.Champlatreux, Loriot – Manzelle Nitouche, F. Hervé; Toníček – Perly panny Serafínky, R. Piskáček) a muzikálové (Freddy – My fair Lady, F.Löewe; Sportin´Life - Porgy a Bess, G. Gershvin). V koncertech se věnuje též i hudbě sakrální (Biblické písně, A. Dvořák).

Od roku 2001 se věnuje pedagogice a výchově mladých hudebníků. V současné době vyučuje na ZŠ genpor. F. Peřiny v Praze a vede muzikálový soubor HuDiLaS z.s., kde působí nejen jako hudební skladatel, autor a režisér, ale též jako aktivní herec a zpěvák (kníže Oldřich – Břetislav a Jitka, Václav IV. – Taceo, Ďábel - Modrá krev, Kominík Tonda - Za komínem). Na svém kontě hudebního skladatele má sedm muzikálů: Břetislav a Jitka (2013), Taceo (2014), Modrá krev (2015) a Za komínem (2017), Martin z Tours (2017), Kocour v botách (2018) a Kostlivec Albrecht v připravovaném muzikálu Odpočívej v pokoji (2019 - březen). Vedle muzikálových rolí působí i jako činoherec v produkci Státního hradu Křivoklát - Lucemburkové na Křivoklátě / Karel IV. (2016)

V Divadle Hybernia jako Montek v muzikálu Romeo a Jůlie, v Divadle Na Prádle jako Kocour v muzikálu Kocour v botách.

Za píseň Hrát na vojáky obdržel pamětní medaili pplk. Ing. Z. Mikulky.

Je autorem hudby k inscenaci J. Hubače Dům na nebesích pro soubor SDO Sedlčany.

V současnosti hostuje v opeře Francesca da Rimini, S. Rachmaninova v Divadle F. X. Šaldy v Liberci.

Spolupracuje s TV Barrandov.

Miroslava můžete také sledovat na sociálních sítích: