fbpx

Narozen: 26. 1. 1974


Od raného dětství se projevoval jako třídní komik. Ke škole měl odpor a okamžitě po vyučení nastoupil do divadla.

1990 - 1994 STŘEDOČESKÉ DIVADLO KLADNO A MLADÁ BOLESLAV

V divadle působil jako jevištní technik a výrobce kulis. Díky jeho zájmu a vstřícnosti ředitele Jaroslava Toťe se mu dostalo několik rolí jako je:

  • Pancho​​ Kid​a Kojot ​​Kid ​v “LIMONÁDOVÝ JOE”
  • Huckleberry ​​Finn​ v “DOBRODRUŽSTVÍ TOMA SAWYERA”
  • mladý čert Salamandr ​v “ČERT NA ZEMI”

Také si zahrál menší roli ve filmu „Jak​​ se ​​ztratit​​ ve ​​zlém​​ světě“

1994 - 1997 NA VOLNÉ NOZE

Rozpadem divadla odešel na volnou nohu. Pod vedením režiséra Jana ​​Marka

nastudoval divadelní zpracování veršů Karla Jaromíra Erbena „ZLATÝ​​KOLOVRAT“​, s nímž jezdil po celé České republice. Podařilo se mu hrát v několika ústavech sociální péče a lázních, kde začal tíhnout k pobavení hlavně handicapovaných spoluobčanů. Účastnil se mnoha vzdělávacích workshopů v oblasti divadelního umění. Rétoriku trénoval u paní Čeníkové.

1998 - 2004 · Další velkou divadelní průpravou a životní etapou je reklamní prodej na výstavách pro různé české výrobce.

2001 - 2004 · Otevřel čajovnu na Kladně v Podprůhonu s názvem ČAJ ​​KLADNO​, kde pod lidem vymyšlenou přezdívkou „Pan Čaj“ podával nejchutnější dovezené čaje, věnoval se józe a meditaci. Úspěšně přicházel na chuť básnickému fenoménu Slam​​poetry​​.

Spolupracoval s občanským sdružením DRUNA ​​formou vystupování v kontaktních scénických improvizacích, moderování a organizaci workshopů, lektor pohybového projektu „SNĚNÍ“ a pod názvem „DOTEKY“ realizoval relaxační masáže.

2004 - 2010 · Odešel do ústraní za životem v maringotce na břehu řeky.

2011 - 2014 · Zakládající člen občanského sdružení Taška Kladno zabývající se dramaterapií.

Spolupracoval s ústavem Zahrada - ​​poskytovatel ​​sociálních​​ služeb​ a s ředitelkou Evou Bartošovou, kde vedl klienty právě touto metodou ke kladným výsledkům. Natočili společně film pro MENTAL​​ POWER​​ PRAGUE ​​FILM​​FESTIVAL​.

2015 - Jako stavař si oblíbil umění také v betondesignu.

2016 - 2017 · Provozoval se svou přítelkyní klub - KLUB ​​MÚZ,​​ který byl otevřen pro setkávání lidí, jejich inspiraci a osobní rozvoj. Pořádali se zde koncerty, divadelní vystoupení, poezie, zpívánky pro děti, jóga, workshopy...
Veřejnou zkušebnu využíval společně se svou kapelou ​​ORCHESTAR​ a s evergreeny 50.-80. let   pořádají pravidelné koncerty, večírky a ČAJE O PÁTÉ dodnes

2017 se s rodinou odstěhoval do obce Dřínov a díky spolupráci starostky KLUB ​​MÚZ pokračuje. Společně s obcí vytváří prostory a zajišťují akce,​​ které spojují lidi se zájmem o umění, kulturu, vzdělání a její šíření veřejnosti. Vzniká dramatický kroužek KLUB MÚZ junior.

Na svém kontě má nespočetně autorských básní. Přebásnil několik zahraničních písní pro české interprety. Má rozpracováno několik autorských muzikálů. Jako první uvedený byl muzikál "MARTIN Z TOURS"  hudebně zpracovaný skladatelem M. A. Maxantem.

Vzhledem k jeho schopnosti pracovat s hlasem namlouvá relaxační příběhy. Napsal meditační texty, které namluvil známý umělec Ota​​ Jirák.

2017 -  několikrát účinkoval v seriálu
-  "Soudkyně Barbara" a "Modrý kód"

V současné době se aktivně věnuje zpěvu a textu v hudebním divadle "HuDiLaS z.s." a režii dramatické kroužku KLUB MÚZ junior.

Je frontman kapely Orchestar a moderátor kulturních a sportovních akcí.