fbpx

Odpočívej v pokoji

Domů » Events Schedule » Odpočívej v pokoji
17:00 PM - 20:00 PM

Odpočívej v pokoji

Odpočívej v pokoji

Máte rádi tajemno a zajímá vás, co je po smrti? Pak právě pro vás je určený zajímavý hudebně – divadelní počin ODPOČÍVEJ V POKOJI aneb Největší hřbitovní událost roku – autorské dvojice Miroslava A. Maxanta (hudba) a Milana Iléše (texty). Společně vytvořili minimuzikál Martin z Tours (2017) a muzikál Kocour v botách (2018). Největší „hřbitovní událost“ této divadelní sezóny bude mít premiéry 24. a 25. dubna od 19:00 v pražském divadle Na Prádle.

„Živí se bojí toho, co přijde po smrti, mrtví toho, co bude dál. Po staletí si lidé myslí, že mrtví lezou z hrobů, aby je děsili. Opak je ale pravdou! Shánějí informace o tom, co je nového, co se děje ve světě. Bojí se jediného – světla. Když na ně zasvítí slunce, zmizí a nikdo neví kam,“ tak zní oficiální anotace příběhu. 

Nedávno se dala dohromady skupina nadšených divadelníků v čele s Miroslavem A. Maxantem, která vytvořila skvělé představení. „Budete se bát, budete se smát, budete možná i plakat. Ale to všechno zkrátka k takovému představení patří,“ říká Miroslav A. Maxant.

Cílem tvůrců je, aby publikum přicházelo se zvědavostí a odcházelo s úsměvem na rtech. Totiž ten, kdo má rád kombinaci zpěvu, herectví, tance a černého humoru, nemůže odcházet zklamán… 

O čem že příběh v kostce je? 

„Rudy pravidelně navštěvuje hrob své matky, vypráví jí všechno, co ho potkalo, jaké má životní strasti a radosti. Matka mu odpovídá a radí. On ji ale nevidí. Na hřbitově se objevuje nevěsta Lily. Ve svatební den ji nechal její ženich stát před oltářem a ona stále hledá toho, kdo by se jejím ženichem stal. Zamiluje se do Rudyho, ale je tu problém – Rudy je živý. Lily bere děj do vlastních rukou, půjčí si nářadí u hrobníka a povolí Rudymu brzdy u auta a… jak je to dál, na to se musíte přijít podívat na premiéru do divadla Na prádle a to 24. nebo 25. dubna od 19:00.

 

ROLE A OBSAZENÍ
Lily, něvěsta Michaela Horáková, Elizabeth Panzo
Rudy, úředník Vojtěch Řehák, Josef Šimek
Albrecht, kostlivec Miroslav A. Maxant
Albert, hrobník Marián J. Samek (understudy: Milan Iléš)
Antonie, matka Rudyho Pavlína Šubrtová
Ernestýna, hraběnka z Eggenberka Marie Hrdinová, Tereza Marková
Arnošt, lékárník Jiří Spálenský, Petr Ondráček
Miriam, učitelka Veronika Mičjarová, Denisa Špálová
paní Mráčková Drahomíra Stejskalová
paní Vomáčková Vladislava Bambásková
Bubáci, company Andrea Tesařová, Adéla Reinischová, Veronika Mičjarová

Leave a Reply

Your email address will not be published.