fbpx

Jiří Spálenský

Domů » Profiles » Jiří Spálenský

Jiří Spálenský

Herec, zpěvák, moderátor, dabér

Jiří se narodil v magickém datumu 30.03.1991 v Praze a vystudovanou má Střední průmyslovou školu Dopravní a.s. v oboru Elektronické počítačové systémy. Odjakživa ho to však táhlo k hudbě, která ho dostala až k divadlu. Od roku 2013 působil Jiří jako moderátor především klubových akcí, beneficí a plesů. Hudba, která ho životem provází ho jednou přivedla až k autorce divadelních her a muzikálů – Lence Svobodové. S tou stál poprvé na divadelním jevišti v roce 2014 v „činohrálu“ Démoni na slunci, kde Jiří odehrál a odzpíval hlavní pánskou postavu jménem Patrik.

Během pár let rozšířil Jiří svůj hereckých um díky hereckému vedení známé české herečky Reginy Rázlové, a také jejích kolegů, kteří pomáhali s interpretací, pohybem na jevišti a prací s textem, jsou to pánové Václav Knop, Václav Upír Krejčí a Pavel Vítek. Dále studoval zpěv u Lukáše a Kateřiny Jindrových. Jakožto, tehdy začínající zpěvák, se Jiří zúčastnil i pěveckých soutěží. V roce 2017 byl finalistou soutěže ČESKO ZPÍVÁ patronky Kamily Nývltové. Dále Jiří koncertoval sólo, či v doprovodu svých pěveckých kolegů a to především s pianistou Janem Krupičkou.

Od roku 2018 je Jiří stálým členem divadelní společnosti HUDILAS, kde odehrál již několik rolí, v doposud nejúspěšnějších kusech: Ferdinand II. TyrolskýJanek z Brtnice v romantickém muzikálu Modrá Krev, mrtvého pana lékárníka Arnošta v Odpočívej v pokoji a také nastudoval kocoura Bumberáka v rodinném muzikálu Za komínem.

V roce 2021 začal spolupracovat na dabingu k veleúspěšné počítačové hře Kingdome Come: Deliverence, kde propůjčil svůj hlas hlavní záporné postavě – Ištvánu Tóthovi.

=======

Aktuálně Jiří žije v Nizozemsku (Holandsku) a pracuje jako externista pro grafiku, web a sociální komunikaci.

Detaily
Socials