fbpx

Odpočívej v pokoji

Domů » Projects » Odpočívej v pokoji
Odpočívej v pokoji

Odpočívej v pokoji

Už si splnili, co měli, tak proč stále „strašit“ na světě.

Máte rádi tajemno a zajímá vás, co je po smrti? Pak právě pro vás je určený zajímavý hudebně – divadelní počin ODPOČÍVEJ V POKOJI aneb Největší hřbitovní událost roku – autorské dvojice Miroslava A. Maxanta (hudba) a Milana Iléše (texty). Společně vytvořili minimuzikál Martin z Tours (2017) a muzikál Kocour v botách (2018). Největší „hřbitovní událost“ této divadelní sezóny bude mít premiéry 24. a 25. dubna od 19:00 v pražském divadle Na Prádle.

„Živí se bojí toho, co přijde po smrti, mrtví toho, co bude dál. Po staletí si lidé myslí, že mrtví lezou z hrobů, aby je děsili. Opak je ale pravdou! Shánějí informace o tom, co je nového, co se děje ve světě. Bojí se jediného – světla. Když na ně zasvítí slunce, zmizí a nikdo neví kam,“ tak zní oficiální anotace příběhu. 

Nedávno se dala dohromady skupina nadšených divadelníků v čele s Miroslavem A. Maxantem, která vytvořila skvělé představení. „Budete se bát, budete se smát, budete možná i plakat. Ale to všechno zkrátka k takovému představení patří,“ říká Miroslav A. Maxant.

Cílem tvůrců je, aby publikum přicházelo se zvědavostí a odcházelo s úsměvem na rtech. Totiž ten, kdo má rád kombinaci zpěvu, herectví, tance a černého humoru, nemůže odcházet zklamán… 

O čem že příběh v kostce je?
„Rudy pravidelně navštěvuje hrob své matky, vypráví jí všechno, co ho potkalo, jaké má životní strasti a radosti. Matka mu odpovídá a radí. On ji ale nevidí. Na hřbitově se objevuje nevěsta Lily. Ve svatební den ji nechal její ženich stát před oltářem a ona stále hledá toho, kdo by se jejím ženichem stal. Zamiluje se do Rudyho, ale je tu problém – Rudy je živý. Lily bere děj do vlastních rukou, půjčí si nářadí u hrobníka a povolí Rudymu brzdy u auta a… jak je to dál, na to se musíte přijít podívat

Project details